آخرین شهر فاقد گاز استان یزد به شبکه گاز طبیعی متصل خواهد شد
 • 1396/9/22 چهارشنبه با بهره برداری از پروژه گازرسانی به شهر بهاباد؛ آخرین شهر فاقد گاز استان یزد به شبکه گاز طبیعی متصل خواهد شد

  با بهره برداری از پروژه گازرسانی به شهر بهاباد به عنوان آخرین شهر فاقد گاز استان، گازرسانی به شهرهای استان یزد به اتمام خواهد رسید.....


  با بهره برداری از پروژه گازرسانی به شهر بهاباد به عنوان آخرین شهر فاقد گاز استان، گازرسانی به شهرهای استان یزد به اتمام خواهد رسید. مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با تأیید این خبر افزود: با آغاز فعالیت گازرسانی در استان یزد از سال 1375 تاکنون، 20 شهر از 21 شهر استان طی روندی 20 ساله گاز دار شده و سرانجام با تلاش و همت مجموعه گاز یزد و حمایت های مسئولین کشوری و استانی، شهر بهاباد نیز در هفته آتی به شبکه گاز طبیعی متصل خواهد گردید که بر این اساس 100 درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار خواهد گرفت. وی در تشریح پروژه مذکور گفت: این پروژه با اجرای 62 کیلومتر شبکه فولادی و پلی اتیلن، نصب یک ایستگاه تقلیل فشار (CGS) به ظرفیت 30 هزار متر مکعب بر ساعت، نصب 2 ایستگاه تقلیل فشار (TBS) به ظرفیت 10 هزار و 5 متر مکعب بر ساعت و همچنین نصب 2000 عدد انشعاب صورت پذیرفته است. این مقام مسئول در پایان یادآور شد: با احداث 8 هزار و 500 کیلومتر شبکه پلی اتیلن و فولادی در استان یزد، بیش از 420 هزار مشترک جذب و 230 هزار انشعاب گاز نصب گردیده است که موجب بهره مندی 97 درصد جمعیت استان از این نعمت خدادادی شده است.
تقدیر معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران از مدیر عامل شرکت گاز استان یزد
 • 1396/9/11 شنبه تقدیر معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران از مدیر عامل شرکت گاز استان یزد

  معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اهداء لوح تقدیر از مدیر عامل شرکت گاز استان یزد به دلیل کسب امتیاز برتر در دوره سوم سنجش سلامت اداری قدردانی نمود.....


  معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اهداء لوح تقدیر از مدیر عامل شرکت گاز استان یزد به دلیل کسب امتیاز برتر در دوره سوم سنجش سلامت اداری قدردانی نمود.
  در این تقدیرنامه خطاب به مدیر عامل شرکت گاز استان یزد آمده است: در راستای اجرای ابلاغیه مقام عالی وزارت مبنی بر عملیاتی نمودن قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و با عنایت به بررسی های صورت پذیرفته در دوره سوم سنجش سلامت اداری، کسب امتیاز برتر توسط آن شرکت حاکی از برنامه ریزی، اقدامات مؤثر و تلاش همکاران می باشد.
  در ادامه این تقدیر نامه آورده شده: بدینوسیه از اهتمام جنابعالی و همکاران محترمتان در پیاده سازی زیرساخت های لازم جهت ارتقای سلامت اداری، تشکر و قدردانی می نماید.
برگزاری جلسات آموزشی به منظور آمادگی شرکت گاز استان یزد جهت ارزیابی جایزه تعالی صنعت گاز
 • 1396/9/7 سه‌شنبه برگزاری جلسات آموزشی به منظور آمادگی شرکت گاز استان یزد جهت ارزیابی جایزه تعالی صنعت گاز

  به منظور آمادگی شرکت گاز استان یزد جهت ارزیابی جایزه تعالی صنعت گاز و به منظور شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب، جلسات آموزشی ویژه تیم های 8 گانه تعالی برگزار شد.....


  به منظور آمادگی شرکت گاز استان یزد جهت ارزیابی جایزه تعالی صنعت گاز و به منظور شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب، جلسات آموزشی ویژه تیم های 11 گانه تعالی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان یزد، جلسات مذکور به مدت 2 روز و با حضور محرابی پور، مدیر تعالی و یکی از خبرگان حوزه تعالی در سطح شرکت ملی گاز ایران برگزار شد و تیم های 11 گانه به صورت جداگانه به شناسایی و اصلاح نقاط ضعف احتمالی و تقویت نقاط بهبود پرداخته و راهکارهای مناسب جهت رفع نقاط ضعف و کمبودهای موجود ارائه گردید. گفتنی است در روز اول برگزاری این جلسات آموزشی، تیم های مسئولیت های اجتماعی و سرمایه انسانی، دانش و تکنولوژی، زیر ساخت و دارایی و همچنین تیم ارتباط با مشتری مورد بررسی قرار گرفته و مقرر گردید در روز دوم، تیم های رهبری و استراتژی و اجرایی، زنجیره تأمین، مالی و نیز تیم محصولات و خدمات مورد ارزیابی قرار گیرند.
کسب مقام های برتر متسابقین یزد در مرحله سراسری دهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه شرکت ملی گاز ایران
 • 1396/9/7 سه‌شنبه کسب مقام های برتر متسابقین یزد در مرحله سراسری دهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه شرکت ملی گاز ایران

  حمیدرضا احمدی شمسی و حمیدرضا کارگر شورکی از متسابقین شرکت گاز استان یزد در مرحله سراسری دهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه ویژه کارکنان و همسران کارکنان شرکت ملی گاز ایران موفق به کسب مقام های برتر مسابقات شدند.....


  حمیدرضا احمدی شمسی و حمیدرضا کارگر شورکی از متسابقین شرکت گاز استان یزد در مرحله سراسری دهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه ویژه کارکنان و همسران کارکنان شرکت ملی گاز ایران موفق به کسب مقام های برتر مسابقات شدند. رئیس دارالقرآن الکریم شرکت گاز استان یزد با اعلام این خبر افزود: در این دوره از مسابقات که به مدت 6 روز و به میزبانی شهر بندرعباس در استان هرمزگان برگزار گردید، حمیدرضا احمدی شمسی به مقام دوم رشته حفظ 3 جزء و حمیدرضا کارگر شورکی به مقام سوم رشته مفاهیم قرآن کریم دست یافتند. نوح معظمی در ادامه ضمن تبریک مقام های کسب شده گفت: شرکت گاز استان یزد در نظر دارد با برنامه ریزی دقیق و آموزش های مستمر در طول سال، در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی و نهج البلاغه بیش از پیش قدم برداشته و افزون بر آن متسابقین خود را با آمادگی بالاتر به مسابقات پیش رو اعزام نموده تا علاوه بر رشد کیفی شرکت کنندگان شاهد کسب مقام های بیشتری از سوی این عزیزان باشیم. گفتنی است تیم شرکت گاز استان یزد با حضور 13 شرکت کننده متشکل از آقایان مصطفی نمکی در رشته حفظ 5 جزء قرآن کریم، حمیدرضا احمدی شمسی در رشته حفظ سه جزء، محمد حسن جعفری در رشته قرائت تحقیق، سعیدرضا کمانچی در رشته قرائت ترتیل، حمیدرضا کارگر شورکی در رشته مفاهیم قرآن کریم و محمد حسین عباسی در رشته اذان و همچنین خانم ها نرگس بیگی پورشورکی در رشته حفظ 30 جزء، فهیمه دهقان راد بنادکی در رشته حفظ 15 جزء، ملیحه خندان ایزدی در رشته حفظ 7 جزء، معصومه سالاری زارچی در رشته قرائت ترتیل، مریم السادات نورانیان در رشته قرائت تحقیق ، فاطمه دهستانی در رشته مفاهیم قرآن کریم و فاطمه سادات فلاح در رشته مفاهیم نهج البلاغه، اعضاء تیم شرکت گاز استان یزد را در این دوره از مسابقات تشکیل می دادند.
برگزاری دومین گردهمایی امور برنامه ریزی شرکت های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان یزد
 • 1396/8/23 سه‌شنبه برگزاری دومین گردهمایی امور برنامه ریزی شرکت های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان یزد

  دومین گردهمایی امور برنامه ریزی شرکت های گاز استانی به مدت 2 روز و به میزبانی شرکت گاز استان یزد برگزار شد.....


  دومین گردهمایی امور برنامه ریزی شرکت های گاز استانی به مدت 2 روز و به میزبانی شرکت گاز استان یزد برگزار شد.
  در این گردهمایی که با حضور رؤسا، مسئولین و کارشناسان برنامه ریزی شرکت های گاز استانی و همچنین نمایندگان مدیریت برنامه ریزی، مهندسی ساختار و بهره برداری برگزار گردید، 31 گاز استانی به صورت فعال در قالب 4 کارگروه بودجه و اعتبارات، آمار و گزارشات، تحلیل سیستم ها و مدیریت پروژه به بررسی چالش های و مشکلات موجود و ارائه راهکار های مناسب پرداختند که بر این اساس هر شرکت گاز استانی مسئولیت بخشی از برنامه های تعیین شده را بر عهده گرفت و مقرر شد طی مدت مشخصی نسبت به حصول و اعلام نتیجه نهایی اقدام نمایند.
  مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در جلسه افتتاحیه این گردهمایی ضمن خیر مقدم به مدعوین، برنامه ریزی را مغز متفکر سازمان دانست و تعیین رسالت، تحلیل موقعیت، شناسایی هسته مرکزی مشکل وشناسایی گروه ها و منابع را از اصول مهم برنامه ریزی عنوان نمود و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی تعیین کننده خط مشی و راهبرد هر سازمان است که می تواند شرکت را در راه دست یابی به برنامه های صحیح و جامع یاری رسانده و مدیران نیز با تعهد به برنامه ریزی صورت گرفته و اعتقاد به آن می توانند از چالش ها و مشکلات موجود عبور کرده و شرکت را به سرمنزل نهایی برساند.
  در بخش دیگری از این گردهمایی، معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، از برنامه ریزی به عنوان یکی از مهمترین و پر اهمیت ترین بخش های هر سازمان نام برد که مدیران می توانند با اعتماد کامل و قلبی خود به این مجموعه، شرکت را در جهت نیل به اهداف عالیه سوق داده و قطعاً با استفاده از برنامه ریزی دقیق و مشخص کردن خطوط حرکتی مشخص، موفقیت سازمان و دست یابی به اهداف و چشم اندازهای پیش رو محقق خواهد گردید.
  گفتنی است در طول برگزاری این گردهمایی، دبیران کارگروه های چهارگانه، پس از پایان جلسات اختصاصی به ارائه نتایج کارگروه های ذی ربط پرداخته و حاضرین طی جلسات پرسش و پاسخ، به بحث و تبادل نظر در رابطه با موارد مطرح شده پرداختند و تصمیم گیری های نهایی در رابطه با موضوعات مطروحه صورت پذیرفت.
حضور معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی در شرکت گاز استان یزد
 • 1396/8/23 سه‌شنبه حضور معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی در شرکت گاز استان یزد

  معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با حضور در شرکت گاز استان یزد به بررسی روند گازرسانی در این استان پرداخت.....


  معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با حضور در شرکت گاز استان یزد به بررسی روند گازرسانی در این استان پرداخت.
  در جلسه ای که به همین منظور با حضور معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، استاندار یزد و مدیر عامل شرکت گاز استان یزد برگزار شد، منوچهر فلاح به تشریح عملکرد این شرکت پرداخت و گفت: علی رغم موانع موجود به دلیل وسعت زیاد و شرایط آب و هوایی حاکم بر استان، عملیات گازرسانی در سطح استان با سرعت قابل قبولی در حال انجام می باشد.
  وی در ادامه افزود: وجود صنایع متعدد در استان یزد و توسعه کشاورزی در بخش گلخانه ای و همچنین وجود کوره های آجرپزی، موجب اختصاص سهم بالای مصرف گاز استان شده است به طوریکه بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، شرگت گاز استان یزد در سال های 94 و 95 مقام اول تبدیل سوخت صنایع و واحدهای تولیدی به گاز طبیعی را در کل کشور کسب نموده است.
  در ادامه این جلسه مشایخی؛ معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران طی سخنانی گفت: خوشبختانه تاکنون در استان یزد پروژه های گازرسانی بسیار زیادی برای تقویت زیرساخت‌های لازم در زمینه تامین انرژی برای مصارف در بخش های مسکونی و صنعتی اجرا شده و برای بهبود و توسعه خدمات به مردم شریف، نجیب و مؤمن پروژه های دیگری در دست اجرا و در حال طراحی می باشد.
   این مقام مسئول در ادامه نگرش مثبت مردم و مسئولین نسبت به شرکت گاز را حاصل بهره گیری از خرد جمعی و همدلی و تعامل موجود بین شرکت ملی گاز ایران و شرکت های گاز استانی دانست و یادآور شد: این شرکت موظف است در جهت گسترش سطح کیفی و کمی خدمات مناسب در جهت کسب رضایت حداکثری مردم استان گام برداشته و حمایت استانداری های می تواند کمک شایانی به این امر داشته باشد.
  در بخش پایانی این جلسه استاندار یزدضمن تقدیر و تشکر از مجموعه شرکت گاز استان یزد به دلیل عملکرد مطلوب و قابل ستایش و پیشرفت سریع زیرساخت های گازرسانی استان، توصیه هایی در جهت پیشرفت و آبادانی استان ارائه نموده و از صنعت گاز به عنوان یکی از عوامل مهم در توسعه استان و ایجاد صنایع جدید و اشتغال زایی جوانان در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ، تولید-اشتغال یاد کرد.
اجرای مرحله نهایی ممیزی شرکت گاز استان یزد جهت ثبت و صدور سیستم مدیریت یکپارچه
 • 1396/8/21 يكشنبه اجرای مرحله نهایی ممیزی شرکت گاز استان یزد جهت ثبت و صدور سیستم مدیریت یکپارچه

  ثبت و صدور سیستم مدیریت یکپارچه بر اساس گواهینامه های استاندارد ISO 9001 , ISO 14001 , OHSAS 18001  و ممیزی مراقبتی بر اساس گواهینامه های استاندارد ISO 10002 , ISO 10004 , ISO 5001 در شرکت گاز استان یزد صورت پذیرفت.


  ثبت و صدور سیستم مدیریت یکپارچه بر اساس گواهینامه های استاندارد ISO 9001 , ISO 14001 , OHSAS 18001  و ممیزی مراقبتی بر اساس گواهینامه های استاندارد ISO 10002 , ISO 10004 , ISO 5001 در شرکت گاز استان یزد صورت پذیرفت.
  در جلسه افتتاحیه این ممیزی کهبا حضور مدیر عامل، معاونین شرکت، رؤسای واحدها و نمایندگان شرکت DQS آلمان برگزار شد، منوچهر فلاح اخذ ایزو و تمدید آنها را در عملکرد شرکت و ساماندهی مناسب خدمات و اقدامات بسیار مؤثر دانست به طوریکه منجر به شناسایی و اصلاح نقاط ضعف احتمالی و تقویت نقاط بهبود و در نهایت حرکت رو به رشد شرکت خواهد گردید.
  در ادامه محمدرضا کسرایی نماینده شرکت DQS آلمان هدف از انجام این ممیزی تصحیح میزان انطباق سیستم مدیریت شرکت گاز استان یزد با استانداردهای مرجع دانست و ضمن ارائه توصیه هایی جهت تسهیل جریان ممیزی افزود: ممیزی صورت گرفته بر اساس مدل رادار می باشد که در این روش هر رویکرد می بایست داری روند، هدف و قابلیت مقایسه با نمونه مشابه خود باشد و نتیجه از رویکرد مشخصی حاصل می شود. که طی آن تمامی ارکان سازمان حضور فعال خواهند داشت لذا شیوه ارزیابی به صورت گفتگوی مستقیم به منظور شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب خواهد بود.
  پس از جلسه افتتاحیه، برنامه ممیزی به مدت 3 روز توسط مهندس کسرایی، دکتر ایرجی و دکتر خانعلی و با برگزاری جلسات متعدد با مدیرعامل و حضور در واحدهای مختلف و همچنین تعدادی از نواحی گازرسانی ادامه یافت و در جلسه اختتامیه گزارشی مفصلی از مشاهدات مربوطه ارائه گردید.
تأکید مدیرعامل شرکت گاز استان یزد بر رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز
 • 1396/8/3 چهارشنبه تأکید مدیرعامل شرکت گاز استان یزد بر رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز

  مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در آستانه فرارسیدن ایام سرد سال بر رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز تأکید و خواستار توجه ویژه مصرف کنندگان گاز طبیعی در خرید و نصب لوازم گازسوز شد.....


  مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در آستانه فرارسیدن ایام سرد سال بر رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز تأکید و خواستار توجه ویژه مصرف کنندگان گاز طبیعی در خرید و نصب لوازم گازسوز شد.
  منوچهر فلاح در توضیح این خبر گفت: هم استانی های شریف می بایست در هنگام خرید لوازم گازسوز به برچسب انرژی و استاندارد بودن آنها توجه نموده و برای نصب وسایل گازسوز از کارشناسان فنی کمک بگیرند.
  وی در ادامه با اشاره به اهمیت کنترل دقیق وسایل گازسوز به منظور اطمینان از سلامت کارکرد آنها گفت: مصرف کنندگان گرامی قبل از نصب هر وسیله گازسوز باید از باز بودن مسیر دودکش ها اطمینان حاصل نموده و برای هر وسیله گاز سوز یک دودکش مجزا نصب و از کلاهکH  در مبادی خروجی دودکش ها استفاده شود.
  وی همچنین استفاده از لوله های آکاردئونی (خرطومی) را به عنوان دودکش وسایل گازسوز بسیار خطرناک دانست و یادآور شد: در نصب بخاری از بست فلزی و شیلنگ استاندارد و مخصوص استفاده شود.
  این مقام مسئول از مردم استان به خصوص اهالی مناطقی که اخیراً به شبکه گاز طبیعی متصل شده اند خواست از تبدیل وسایل نفت سوز به گازسوز و نصب بخاری بدون دودکش در محیط های بسته مانند اتاق خواب و نصب آبگرمکن در مکان هایی مانند انباری، آشپزخانه های کوچک، حمام یا رختکن و پاسیو خودداری نمایند.
  وی خاطر نشان کرد برای تبادل هوا و جریان اکسیژن کافی متناسب با سامانه های گرمایشی نصب شده در محیط های مسکونی، دقت لازم صورت پذیرد و به هنگام استفاده از بخاری، زیر درب ها و یا کانال کولر برای عبور هوا باز باشد.
گازرسانی به بیش از 6 هزار واحد صنعتی در استان یزد
 • 1396/7/29 شنبه گازرسانی به بیش از 6 هزار واحد صنعتی در استان یزد

  مدیر عامل شرکت گاز استان یزد از گازرسانی به بیش از 6 هزار واحد صنعتی عمده و جزء در این استان خبر داد.....


  مدیر عامل شرکت گاز استان یزد از گازرسانی به بیش از 6 هزار واحد صنعتی عمده و جزء در این استان خبر داد.
  منوچهر فلاح با اشاره به تعدد صنایع فعالی نظیر نیروگاه، کارخانجات کاشی و فولاد، کوره های آجرپزی و همچنین گلخانه ها و سایر صنایع عمده و جزء که استان یزد را به یکی از مهم ترین قطب های صنعتی کشور مبدل نموده است افزود: شرکت گاز استان یزد در جهت حمایت از این صنایع که از طرفی نقش مهمی در زمینه اشتغال جوانان و ایجاد بستر سرمایه گذاری در استان داشته و از سوی دیگر میزان بالایی از مصرف گاز استان را به خود اختصاص داده اند، توسعه و تقویت شبکه های گازرسانی به واحدهای صنعتی از جمله اولویت های این شرکت می باشد به طوریکه تاکنون 6 هزار و 375 واحد صنعتی عمده و جزء به شبکه گاز طبیعی متصل گردیده است.
  وی در ادامه افزود: تاکنون در استان یزد یک هزار و 174 واحد صنعتی عمده و 5 هزار و 201 واحد صنعتی جزء و همچنین 2 هزار و 786 گلخانه و 269 کوره آجرپزی به شبکه گاز طبیعی متصل شده اند که این امر نشانه سودآوری شرکت گاز استان یزد در بحث جایگزینی گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک و ارزان می باشد .
  این مقام مسئول یادآور شد: تاکنون 36 ایستگاه تقلیل فشار (CGS) و 218 ایستگاه تقلیل فشار (TBS) در سطح استان احداث گردیده و همچنین 48 جایگاه CNG به مرحله بهره برداری رسیده که این تعداد جایگاه در مقایسه با تعداد خودروهای گازسوز استان، آمار قابل توجهی به شمار می آید.
  منوچهر فلاح در پایان یادآور شد: بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، شرکت گاز استان یزد در سال 94 با کاهش مصرف 50 میلیون لیتر و در سال 95 نیز با کاهش 49 میلیون لیتر فرآورده نفتی از طریق جایگزینی آن با گاز طبیعی، مقام اول تبدیل سوخت صنایع و واحدهای تولیدی به گاز طبیعی را در کل کشور کسب نموده است.
برگزاری جلسه هماهنگی و آمادگی زمستانی شرکت گاز استان یزد
 • 1396/7/24 دوشنبه برگزاری جلسه هماهنگی و آمادگی زمستانی شرکت گاز استان یزد

  جلسه هماهنگی و آمادگی زمستانی شرکت گاز استان یزد با حضور مدیرعامل، معاونین و جمعی از رؤسای نواحی گازرسانی و واحدهای ستادی این شرکت روز دوشنبه مورخ 24/07/96 در محل اتاق کنفرانس برگزار گردید.. ......


  م جلسه هماهنگی و آمادگی زمستانی شرکت گاز استان یزد با حضور مدیرعامل، معاونین و جمعی از رؤسای بهره برداری و واحدهای ستادی این شرکت روز دوشنبه مورخ 24/07/96 در محل اتاق کنفرانس برگزار گردید.. مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در این جلسه ضمن ابلاغ موارد اشاره شده در جلسات هم اندیشی مدیران عامل شرکت های گاز استانی و رهنمودهای مدیریت گازرسانی، به لزوم ایجاد تعادل در تحویل و مصرف گاز در ایام سرد سال، بر داشتن آمادگی لازم و انجام تمهیدات و برنامه ریزی مناسب در این خصوص تأکید و اظهار امیدواری نمود سالی بدون حادثه و قطعی گاز را سپری نماییم. منوچهر فلاح نقش واحدهای امدادی را در فصول سرد سال پر اهمیت دانست و یادآور شد: واحدهای امداد می بایست در تمامی ساعات شبانه روز آمادگی کامل خود را حفظ کرده تا در صورت بروز هرگونه مشکل یا حادثه در اسرع وقت نسبت به حل مشکل اقدام نمایند و در کنار آنها نمایندگان واحد HSE به منظور اطمینان از آمادگی شرکت، به صورت مستمر از تأسیسات گاز، خودروهای امداد و سایر موارد مرتبط بازدید به عمل آورده و علاوه بر شناسایی نقاط پر ریسک و راه های مقابله با بحران های احتمالی، دستور العمل های مرتبط با موضوع را مورد بازبینی قرار دهند. این مقام مسئول با تأکید بر تجهیز اتاق بحران، لزوم استفاده از سیستم های جدید و تکنولوژی روز در تمامی سطح سازمان به ویژه در بخش بهره برداری به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر و سریعتر به مشترکین عزیز، خواستار بررسی کارشناسان مربوطه در شناسایی و راه اندازی سیستم های مذکور شد. وی در بخش پایانی صحبت های خود ضمن اشاره به برودت هوا در ماه های آینده ، خواستار اطلاع رسانی به صنایع در رابطه با لزوم آمادگی بر استفاده از سوخت دوم گردید. .....
بهره مندی 96 درصد جمعیت استان یزد از نعمت گاز طبیعی
 • 1396/7/22 شنبه بهره مندی 96 درصد جمعیت استان یزد از نعمت گاز طبیعی

  مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از بهره مندی 96 درصد جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی در نتیجه گازرسانی به 20 شهر و 334 روستا خبر داد. ......


  با گازرسانی به 20 شهر و 334 روستا محقق گردید: بهره مندی 96 درصد جمعیت استان یزد از نعمت گاز طبیعی مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از بهره مندی 96 درصد جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی در نتیجه گازرسانی به 20 شهر و 334 روستا خبر داد.
  منوچهر فلاح در توضیح این خبر گفت: شرکت گاز استان یزد همواره گازرسانی به اقصی نقاط استان از جمله مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته را در اولیت کاری خود قرار داده است به طوریکه علیرغم وسعت زیاد استان و شرایط سخت محیطی و آب و هوایی حاکم بر آن، هم اکنون 99 درصد جمعیت شهری، 78 درصد جمعیت روستایی و در مجموع 96 درصد جمعیت کل استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می باشند.
  وی در رابطه با گازرسانی به مناطق روستایی گفت: گازرسانی در بخش روستایی همراه با متوسط میانگین کشوری در حال انجام می باشد و در راستای اجرای پروژه های بند «ق» سعی شده با کمترین هزینه، بیشترین میزان گازرسانی صورت پذیرد که بر این اساس 334 روستا از مجموع 542 روستای واجد شرایط استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و عملیات گازرسانی به 87 روستای دیگر که در برگیرنده 4 هزار و 600 خانوار می باشد، در دست اقدام است.
  این مقام مسئول در ادامه صحبت های خود عنوان نمود: استان یزد در حوزه گازرسانی شهری جزء استان های پیشرو در کشور محسوب می گردد بطوریکه هم اکنون 20 شهر از 21 شهر استان به شبکه گاز طبیعی متصل شده و انتظار می رود با توجه به سرعت قابل قبول در اجرای پروژه گازرسانی شهر بهاباد ، شاهد اتصال گاز این شهر تا پایان سال جاری به عنوان تنها شهر باقیمانده استان باشیم....
کسب رتبه دوم در حوزه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی توسط شرکت گاز استان یزد
 • 1396/7/22 شنبه کسب رتبه دوم در حوزه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی توسط شرکت گاز استان یزد

  شرکت گاز استان یزد بر اساس ارزیابی بعمل آمده در خصوص عملکرد سال 95 موفق به کسب رتبه دوم ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در بین دستگاه های اجرایی استان گردید......


  شرکت گاز استان یزد بر اساس ارزیابی بعمل آمده در خصوص عملکرد سال 95 موفق به کسب رتبه دوم ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در بین دستگاه های اجرایی استان گردید.در تقدیر نامه ای که به همین منظور از طرف محمد علی طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رئیس ستاد صیانت استان اهداء گردیده، خطاب به مدیرعامل شرکت گاز استان یزد آمده است: با عنایت به ارزیابی های بعمل آمده در خصوص عملکرد سال 95 ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی استان؛ بر خود لازم می دانم از تلاش و همکاری صمیمانه جنابعالی و همکاران آن مجموعه به عنوان دستگاه برتر در اجرای برنامه های درون سازمانی حقوق شهروندی تقدیر و تشکر نمایم.در بخش دیگری از این تقدیر نامه آورده شده: امید است که همچنان در ظل عنایت خداوند متعال در مسیر توسعه فرهنگی و اجتماعی استان و سیاست های دولت تدبیر و امید در امور حقوق شهروندی و امنیت عمومی بیش از پیش موفق و سربلند باشید...
تقدیر معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران از مدیر عامل شرکت گاز استان یزد
 • 1396/7/1 شنبه تقدیر معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران از مدیر عامل شرکت گاز استان یزد

  معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اهداء لوح تقدیر از مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در خصوص برگزاری مرحله سراسری نهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه(بهار در بهار) قدردانی نمود......


  معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اهداء لوح تقدیر از مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در خصوص برگزاری مرحله سراسری نهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه(بهار در بهار) قدردانی نمود. در این تقدیرنامه خطاب به مدیر عامل شرکت گاز استان یزد آمده است: قرآن سرچشمه ای است که تمامی بندگان حضرت دوست با فهم دقیق سراپا غرق در اقیانوس معرفت آن می شوند و شاگردان شایسته قرآن هم با عمل به آیات شریفه ی آن، زمزمه ی پر معنای کلام شیرین الهی را بر زبان جاری نموده و سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود می سازند. در ادامه این تقدیر نامه آورده شده: بسیار خرسندیم از اینکه با تلاش های بی دریغ تان در جهت تعمیم و تعمیق فرهنگ قرآن و عترت در بین کارکنان، همسران و فرزندان کارکنان و حضور پرشور توأم با معنویت آنها در مسابقات قرآن کریم «بهار در بهار» سال (95-94) موفق به رشد بیش از 30 درصد مشارکت قرآن پژوهان عزیز در این مسابقات شده اید. بدینوسیله از حمایت و تلاش ارزشمندتان در این مسیر نورانی تقدیر و تشکر به عمل آورده و توفیقات روزافزون شما را در احیای بصیرت و معرفت قرآنی در سایه الطاف بی دریغ الهی از خداوند منان خواستارم. ...
آغاز تهیه اظهارنامه شرکت گاز استان یزد بر اساس مدل تعالی EFQM در راستای دستیابی به اشتهار دو ستاره
 • 1396/6/19 يكشنبه آغاز تهیه اظهارنامه شرکت گاز استان یزد بر اساس مدل تعالی EFQM در راستای دستیابی به اشتهار دو ستاره

  مدیر عامل شرکت گاز استان یزد از آغاز مرحله اجرایی تهیه اظهارنامه این شرکت بر اساس مدل تعالی EFQM در راستای دستیابی به اشتهار دو ستاره خبر داد.


  مدیر عامل شرکت گاز استان یزد از آغاز مرحله اجرایی تهیه اظهارنامه این شرکت بر اساس مدل تعالی EFQM در راستای دستیابی به اشتهار دو ستاره خبر داد.
  منوچهر فلاح در توضیح این خبر گفت: با عنایت به ضرورت ابلاغی مبنی بر بروزرسانی برنامه استراتژیک و تدوین اظهارنامه و جاری سازی پروژه های بهبود و حضور در فرآیند جایزه ملی کیفیت، پیمودن مسیر تعالی سازمانی به عنوان یکی از استراتژی های مهم، در دستور کار این شرکت قرار گرفت لذابه منظور آگاهی بخشی در حوزه های مختلف تعالی و مشارکت کارکنان در این بخش و با توجه به لزوم پویایی و بهبود تمامی ارکان سازمان، در گام اول تیم های تعالی در حوزه های رهبری، محصول و خدمات، ارتباط با مشتری، مالی، دانش و تکنولوژی و خلاقیت و نوآوری، مسئولیت های اجتماعی، زنجیره تأمین، کارکنان، زیرساخت و دارائی ها، استراتژی و اجرایی تشکیل شد.
  در ادامه ضمن عقد قرارداد با تیم مشاور به منظور عارضه یابی، آموزش، خود ارزیابی و مشاوره و همکاری، تیم های تعالی متشکل از رهبر، دبیر و اعضاء با مفاهیم مرتبط با تعالی و وظایف خود آشنا شده و هر تیم به منظور بررسی نقاط ضعف و قوت خود در جهت رفع نواقص و شناخت کمبودها و همچنین و بحث و تبادل نظر در راستای ایجاد زیرساخت ها و تهیه مستندات لازم، اقدام به تشکیل جلساتی نمودند.
  مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در ادامه با اشاره به اهمیت بحث تعالی و لزوم جاری سازی آن در شرکت، بر لزوم آشنایی کارکنان با مفاهیم تعالی تأکید و تصریح نمود: بدین منظور اقداماتی از جمله تشکیل دبیرخانه تعالی، برگزاری سمینار آموزشی مدل EFQM، ارسال پیام از طریق سیستم اتوماسیون اداری جهت کلیه همکاران، ایجاد کانال تلگرام تعالی و .. در سطح شرکت صورت پذیرفته است.
  این مقام مسئول در پایان اظهار امیدواری نمود: با توجه به نگرش مثبتی که در این زمینه در سطح سازمان وجود دارد و با اتکا بر مساعدت و همکاری مدیران و کلیه کارکنان و تعامل با مشتریان و ذینفعان ، شرکت موفق به اخذ اشتهار دو ستاره شده و با شناسایی نقاط ضعف و بهبود، شاهد بازخورد مثبت این سیستم در سطوح مختلف شرکت بوده و سیستم مربوطه بتواند ما را در انجام رسالت مهم شرکت گاز استان یزد که همانا افزایش کیفیت خدمت رسانی می باشد یاری نموده تا با عنایت الهی و با توجه به برنامه های تنظیم شده پله های رشد و تعالی را طی نماییم.
معرفی برترین های المپیاد فرهنگی ورزشی فرزندان دختر 17 سال و کمتر وزارت نفت
 • 1396/6/19 يكشنبه معرفی برترین های المپیاد فرهنگی ورزشی فرزندان دختر 17 سال و کمتر وزارت نفت

  طی مراسمی برترین های المپیاد فرهنگی ورزشی فرزندان دختر 17 سال و کمتر وزارت نفت در بخش تیمی و انفرادی معرفی شدند.....


  طی مراسمی برترین های المپیاد فرهنگی ورزشی فرزندان دختر 17 سال و کمتر وزارت نفت در بخش تیمی و انفرادی معرفی شدند.
  در این مراسم که با حضور کشاورزی ؛رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، قورچیان؛ رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی گاز ایران، عبدا... نژاد؛ رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، شاه کرمی؛ مدیر کل اداره سلامت و تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، پاداشی مشاور مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در امور بانوان و خانواده و همچنین احمدی رئیس منابع انسانی و رئیس هیأت ورزش های همگانی شرکت گاز استان یزد و برقی عضو هیأت مدیره این شرکت برگزار شد، کشاورزی؛رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ضمن قدردانی از شرکت گاز استان یزد به دلیل میزبانی مناسب مسابقات، سخنانی در رابطه با اهمیت ورزش و نهادینه نمودن آن بین خانواده ها و همچنین برنامه های وزارت نفت در این رابطه ایراد نمود.
  در بخش دیگری از این مراسم، برترین های رشته های مختلف، در بخش تیمی و انفرادی بر روی سکو قرار گرفته و با اهداء مدال، کاپ مسابقات و جوایز نقدی از آنان تقدیر شد که بر این اساس تیم های پتروشیمی، نفت الف و نفت ب در رشته والیبال ، تیم های نفت الف، پتروشیمی و پالایش الف در رشته بسکتبال، تیم های گاز، نفت الف و پالایش الف در رشته شنا، تیم های نفت الف، نفت ب و گاز در رشته تنیس روی میز، تیم های گاز، پتروشیمی و نفت الف در رشته بدمینتون، تیم های نفت الف، پتروشیمی و پالایش الف در رشته کاراته، تیم های نفت الف، پتروشیمی و نفت ب در رشته ژیمناستیک و تیم های پتروشیمی، پالایش الف و گاز در رشته شطرنج حائز رتبه های برتر شدند.
  گفتنی است المپیاد ورزشی فرزندان دختر 17 سال و کمتر وزارت نفت از روز چهارشنبه مورخ 08/06/96 به مدت 10 روز در 8 رشته ورزشی شامل ژیمناستیک ، کاراته، شنا، والیبال، بسکتبال، شطرنج، تنیس روی میز و بدمینتون و با حضور 564 شرکت کننده به میزبانی شرکت گاز استان یزد برگزار شد.
کسب رتبه اول در زمینه سلامت اداری توسط شرکت گاز استان یزد
 • 1396/6/15 چهارشنبه کسب رتبه اول در زمینه سلامت اداری توسط شرکت گاز استان یزد

  شرکت گاز استان یزد بر اساس عملکرد تجمیعی نتایج حاصل از مدل سلامت اداری و درصد انحراف هر یک از شرکت ها با درجه اهمیت برابر موفق به کسب رتبه اول در حوزه سلامت اداری گردید.....


  شرکت گاز استان یزد بر اساس عملکرد تجمیعی نتایج حاصل از مدل سلامت اداری و درصد انحراف هر یک از شرکت ها با درجه اهمیت برابر موفق به کسب رتبه اول در حوزه سلامت اداری گردید.
  رئیس منابع انسانی و دبیر کمیته ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد شرکت گاز استان یزد در تأیید این خبر گفت: طبق اعلام دبیرخانه ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد شرکت ملی گاز ایران، بر اساس بررسی خودارزیابی های واصله، اظهارنامه ها، مدارک و مستندات ارسالی، دیدارگاه های عمومی، مدت زمان پاسخگویی به مکاتبات، گزارش سایر نهاد های نظارتی، هیأت رسیدگی به تخلفات اداری و ... صحه گذاری و امتیاز دهی سنجه های مدل مذبور صورت پذیرفت و نتایج حاصله با امتیازات خودارزیابی مقایسه و میزان انحراف هر یک از شرکت ها محاسبه گردید که شرکت گاز استان یزد در میان 30 گازاستانی حائز رتبه اول گردید.
  علیرضا احمدی در رابطه با امتیاز کسب شده در شاخص های مدنظر گفت: شرکت گاز استان یزد در شاخص آموزش با کسب 13/78 امتیاز مقام اول، شاخص قانون گرایی با کسب 83/78 امتیاز مقام سوم، در شاخص شفافیت با کسب 57/62 امتیاز مقام یازدهم، در شاخص پاسخگویی با کسب 41/49 امتیاز مقام اول، در شاخص شایسته سالاری با کسب 50/42 امتیاز مقام دوم، در شاخص انضباط اداری و مالی با کسب 14/70 امتیاز مقام چهارم، در شاخص الگوی مصرف و بهره وری با کسب 03/60 امتیاز مقام اول، در شاخص استقرار و توسعه سامانه های الکترونیک و فناوری های نوین با کسب 00/46 امتیاز مقام پانزدهم و در شاخص نظارت و کنترل داخلی با کسب 36/46 امتیاز مقام اول را کسب نمود که در مجموع موفق به دریافت 33/59 امتیاز با درصد انحراف 30/0 گردید.
  وی در ادامه تصریح نمود: با توجه به تأکید امور بازرسی شرکت ملی گاز ایران، مواردی از جمله پیگیری و اجرای مصوبات نشست های کمیته ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد، تهیه، تدوین و ارائه برنامه ها و پروژه های بهبود متناسب با منابع و امکانات شرکت و هماهنگی و توافق با امور بازرسی به منظور پایش و اجرای برنامه های پیشنهادی و همچنین مرتفع نمودن گلوگاه های شناسایی شده فساد توسط شرکت و بررسی نتایج حاصل از اجرای راه کارهای فوق از جمله مواردی است که به صورت جدی مورد توجه شرکت گاز استان یزد قرار خواهد گرفت.
  رئیس منابع انسانی و دبیر کمیته ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد شرکت گاز استان یزد در پایان کسب این مقام ارزنده را حاصل مساعدت و همکاری مدیران و کلیه کارکنان شرکت دانست و اظهار امیدواری نمود با بررسی نتایج بدست آمده، ضمن تقویت نقاط بهبود، نقاط ضعف موجود را شناسایی و در زمینه تقویت و اطلاح آنها اقدام گردد.
بهره برداری از پروژه گازرسانی به دهستان چاهک و روستاهای توابع در استان یزد
 • 1396/6/9 پنجشنبه در هفتمین روز از هفته دولت صورت پذیرفت بهره برداری از پروژه گازرسانی به دهستان چاهک و روستاهای توابع در استان یزد

   در هفتمین روز از هفته دولت پروژه گازرسانی به دهستان چاهک و روستاهای توابع در شهرستان خاتم استان یزد به بهره برداری رسید.....


  در هفتمین روز از هفته دولت پروژه گازرسانی به دهستان چاهک و روستاهای توابع در شهرستان خاتم استان یزد به بهره برداری رسید.
  طی مراسمی که روز چهارشنبه مورخ 08/06/96 با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار و تنی چند از مسئولین شهرستان خاتم برگزار گردید، پروژه گازرسانی به روستاهای چاهک و روستاهای توابع شامل روستاهای چاهک، هاشم آباد، چالمه، بختیاری، چاه خورمیزی، اسلام آباد، چاه ابوالفضل، تلمبه سربرزسی، شهریاری سفلی، شهریاری علیا و چاه حسینی مورد بهره برداری قرار گرفت.
  مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در تشریح این پروژه گفت: پروژه مذکور با اعتباری معادل 68 میلیارد ریال و اجرای 72 کیلومتر شبکه توزیع پلی اتیلن، 14 کیلومتر خط تغذیه فلزی، یک عدد ایستگاه تقلیل فشار (CGS) به ظرفیت 10 هزار متر مکعب بر ساعت، یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) به ظرفیت 5 هزار متر مکعب بر ساعت و قابلیت نصب 1330 عدد انشعاب خانگی و تجاری صورت پذیرفت.
  محمدعلی طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد طی سخنانی کوتاه، از اهتمام ویژه شرکت گاز استان یزد در راستای گازرسانی به مناطق محروم به ویژه روستاهای استان تقدیر و تشکر نموده و اظهار امیدواری کرد با ایجاد زیر ساخت های لازم همانند شبکه گاز طبیعی، شاهد توسعه و آبادانی هر چه بیشتر این مناطق باشیم.
شرکت گاز استان یزد میزبان المپیاد ورزشی دختران زیر 17 سال وزارت نفت
 • 1396/6/8 چهارشنبه شرکت گاز استان یزد میزبان المپیاد ورزشی دختران زیر 17 سال وزارت نفت

  شرکت گاز استان یزد از روز چهارشنبه مورخ 08/06/96 به مدت 10 روز میزبان المپیاد ورزشی دختران زیر 17 سال وزارت نفت می باشد....

  شرکت گاز استان یزد از روز چهارشنبه مورخ 08/06/96 به مدت 10 روز میزبان المپیاد ورزشی دختران زیر 17 سال وزارت نفت می باشد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان یزد، این دوره از مسابقات در 8 رشته ورزشی و با حضور 564 شرکت کننده برگزار می شود که بر این اساس در رشته ژیمناستیک 78 شرکت کننده، کاراته 66، شنا 114، والیبال 90، بسکتبال 90، شطرنج 42، تنیس روی میز 42 و بدمینتون 42 شرکت کننده با هم به رقابت می پردازند.
  گفتنی است مسابقات به صورت رسمی روز پنج شنبه مورخ 09/06/96 آغاز و تا روز پنج شنبه مورخ 16/06/96 ادامه خواهد یافت.
بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای نعمت آباد و رضوانیه شهرستان ابرکوه در استان یزد
 • 1396/6/8 چهارشنبه در ششمین روز از هفته دولت صورت پذیرفت بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای نعمت آباد و رضوانیه شهرستان ابرکوه در استان یزد

  در ششمین روز از هفته دولت بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای نعمت آباد و رضوانیه شهرستان ابرکوه در استان یزد با برآورد اعتباری معادل 35 میلیارد ریال آغاز گردید....


  در ششمین روز از هفته دولت بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای نعمت آباد و رضوانیه شهرستان ابرکوه در استان یزدبا برآورد اعتباری معادل 35 میلیارد ریال آغاز گردید.
  طی مراسمی که روز سه سنبه مورخ 07/06/96 با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، فرماندار، و تنی چند از مسئولین شهرستان ابرکوه برگزار گردید، پروژه گازرسانی به روستاهای نعمت آباد و رضوانیه مورد بهره برداری قرار گرفت.
  مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در تشریح این پروژه گفت: پروژه مذکور با اجرای 51 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، 2 عدد ایستگاه تقلیل فشار (TBS) به ظرفیت 2 هزار و 500 متر مکعب بر ساعت، یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) به ظرفیت 2 هزار و 500 متر مکعب بر ساعت و قابلیت نصب 470 عدد انشعاب خانگی و تجاری صورت پذیرفت.
  منوچهر فلاح در رابطه با گازرسانی به روستاهای استان گفت: از میان 542 روستای واجد شرایط گازرسانی در استان، 334 روستا به شبکه گاز طبیعی متصل گردیده که این امر موجب بهره مندی 70 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی گردیده و عملیات اجرایی گازرسانی به 87 روستا در دست اجرا بوده و 27 روستای دیگر نیز در مرحله آگهی فراخوان قرار دارد.
  وی در پایان با اشاره به مواردی در رابطه با مصرف ایمن گاز طبیعی و لزوم مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف افزود: متقاضیان دریافت انشعاب می توانند پس از اخذ تأییدیه لوله کشی داخلی از سازمان نظام مهندسی ساختمان و تحویل مدارک مورد نیاز، نسبت به خرید امتیاز اقدام نمایند.
نشست خبری مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با اصحاب رسانه
 • 1396/6/7 سه‌شنبه نشست خبری مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با اصحاب رسانه

  نشست خبری مدیر عامل شرکت گاز استان یزد با اصحاب رسانه با هدف آگاهی بخشیدن به افکار عمومی در زمینه فعالیت های این شرکت روز دوشنبه مورخ 06/06/96 برگزار شد.....


  نشست خبری مدیر عامل شرکت گاز استان یزد با اصحاب رسانه با هدف آگاهی بخشیدن به افکار عمومی در زمینه فعالیت های این شرکت روز دوشنبه مورخ 06/06/96 برگزار شد.
  در این نشست خبری، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، در معرفی اجمالی شرکت گفت: فعالیت شبکه گذاری از سال 1375 در یزد آغاز و در آذر ماه 1377 شرکت گاز استان یزد به عنوان زیرمجموعه شرکت ملی گاز ایران تأسیس گردید که عهده دار احداث و نگهداری شبکه های گاز طبیعی، فروش آن و ارائه خدمات گازرسانی به مشترکین مستقر در محدوده استان شد.
  منوچهر فلاح در ادامه و در تشریح عملکرد شرکت گاز استان یزد افزود: تاکنون 20 شهر از 21 شهر استان و 334 روستااز مجموع 542 روستای واجد شرایط گازرسانی در استان به شبکه گاز طبیعی متصل شده که این امر موجب بهره مندی 78 درصد جمعیت روستایی، 99 درصد جمعیت شهری و در مجموع 96 درصد جمعیت کل استان از نعمت گاز طبیعی شده است و عملیات گازرسانی به 87 روستای دیگر در دست اقدام بوده و 27 روستا در مرحله آگهی فراخوان قرار دارد و همچنین عملیات گازرسانی به شهر بهاباد به عنوان تنها شهر باقیمانده استان در حال انجام می باشد که به یاری خداوند متعال، زمستان امسال شاهد بهره برداری از این پروژه گازرسانی خواهیم بود.
  این مقام مسئول در ادامه یادآور شد: خوشبختانه علی رغم حجم زیاد و سرعت بالای گازرسانی در استان یزد، تاکنون شاهد هیچ گونه حاثه ای در حیطه مسئولیت های شرکت گاز نبوده ایم و در بخش مصرف نیز بر اساس تعامل صورت گرفته با سازمان نظام مهندسی ساختمان، اقدامات بسیار خوبی در راستای فرهنگ سازی مصرف ایمن گاز طبیعی از طریق صدا و سیمای مرکز استان، آموزش مدارس، دانشگاه، هلال احمر و شهر و روستاهای تازه گازدار شده، حضور در میادین نماز جمعه، تبلیغات محیطی، توزیع پمفلت و کتابچه های راهنما و مورادی از این قبیل صورت پذیرفته که این امر کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از حوادث گاز طبیعی را به دنبال داشته است.
  منوچهر فلاح در بخش دیگری از سخنان خود افزود: استان یزد به واسطه وجود نیروگاه، کوره ها، کارخانجات کاشی و فولاد و سایر صنایع عمده و جزء در کنار مشترکین خانگی و تجاری، دهمین تأمین کننده گاز طبیعی در کشور به شمار می آید و با گازدار نمودن بیش از 2 هزار و 800 گلخانه، سومین تأمین کننده گاز طبیعی در بخش کشاورزی محسوب می شود همچنین بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، شرکت گاز استان یزد در سال 94 با کاهش مصرف 50 میلیون لیتر و در سال 95 نیز با کاهش 49 میلیون لیتر فرآورده نفتی از طریق جایگزینی آن با گاز طبیعی، مقام اول تبدیل سوخت صنایع و واحدهای تولیدی به گاز طبیعی را در کل کشور کسب نموده است.
  وی برگزاری همایش ها، سمینار ها، گردهمایی و مسابقات مختلف فرهنگی، قرآنی، حراست، اچ اس سی و ... از جملهمیزبانی مرحله سراسری نهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه شرکت ملی گاز ایران و میزبانی المپیاد ورزشی فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران را از جمله افتخارات گاز استان یزد عنوان نمود و یادآور شد: با توجه به میزبانی مناسب، گاز استان یزد در ماه جاری میزبان المپیاد ورزشی دختران زیر 17 سال وزارت نفت می باشد.
  مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در رابطه با برنامه های این شرکت در هفته دولت گفت: بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای نعمت آباد و رضوانیه در شهرستان ابرکوه با صرف اعتباری معادل 25 میلیارد ریال، بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای دهستان چاهک در شهرستان خاتم شامل 11 روستا با صرف اعتباری معادل 68 میلیارد ریال، بهره برداری از پروژه گازرسانی به 9 واحد صنعتی عمده استان با اعتباری حدود 7 میلیارد ریال، آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث پست امداد ناحیه بافق با اعتبار 16 میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث پست امداد ناحیه اشکذر با اعتبار 14 میلیارد ریال از جمله برنامه های شرکت گاز استان یزد به مناسبت هفته دولت می باشد.
  در بخش دیگری از این نشست مدیرعامل شرکت گاز استان یزد پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود که از جمله مهمترین موارد مطرح شده می توان به اجرای طرح تعویض کنتور مشترکین گاز طبیعی با هدف بهینه سازی و افزایش دقت اندازه گیری کنتورها در راستای افزایش رضایت مشترکین گاز طبیعی، نشت یابی سالیانه و زیبا سازی و رنگ آمیزی علمک ها به ویژه در بافت تاریخی شهر، نظارت دقیق شرکت گاز بر عملکرد پیمانکاران با توجه به خطرات امر گازرسانی، شیوه محاسبه نرخ گاز بهاء و آبونمان، وصول مطالبات و تعامل با مشترکین در این زمینه، و گازرسانی به مناطق فاقد گاز اشاره نمود.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
1388
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما